Czy warto iść na AWF?

Warto zacząć od tego czym jest AWF. Otóż AWF to inaczej Akademia Wychowania Fizycznego. Studia na kierunku wychowania fizycznego są skierowane dla osób, które się pasjonują sportem, no i które lubią kontakt z dziećmi, z młodzieżą i innymi osobami.

Jak dostać się na studia wychowania fizycznego?

Wiadomo zdana matura czy wybór przedmiotów to podstawa. Oprócz tego ważne są stan zdrowia potwierdzony badaniem lekarskim, no i nasze chęci.

Kolejnym etapem dostania się na studia AWF jest pozytywnie zdany egzamin z sprawności fizycznej , czyli z :

  • pływania,
  • gimnastyki,
  • piłki ręcznej,
  • koszykówki,
  • piłka nożna,
  • lekkoatletyka,
  • gry zespołowej.

Dodajmy, że na zajęciach odbywają się także lekcje z pierwszej pomocy, anatomii, biochemii, pracy z dziećmi, lekkoatletyki, fizjologii, kinezyterapii, koszykówki, metody z piłki nożnej, historii, kultury, teorii sportu, no i metodyki.

Dla kogo jest wychowanie fizyczne?

AWF jest kierunkiem studiów dla osób sprawnych fizycznie. Komunikatywność z ludźmi jest też bardzo ważna, ponieważ będą również zajęcia pedagogiczne. Osoby, które mieszkają np. w województwie małopolskim mogą na stronie malopolskainfo.pl sprawdzić jakie uczelnie oferują studia wychowania fizycznego w tym regionie.

Jaką pracę możemy podjąć po wychowaniu fizycznym?

Pierwsza myśl to nauczyciel, trener czy instruktorem możesz zostać po  AWF-ie. Na pewno jednak możesz podjąć pracę w klubie fitness czy siłowni lub zostać trenerem personalnym. Droga przed tobą jest po prostu otwarta – możesz zostać kim chcesz, w zależności od tego jakie  są twoje oczekiwania i zainteresowania.

Czy warto iść na AWF?

Oczywiście, że tak. Na pewno osoby zafascynowane sportem lubiące kontakt z dziećmi i młodzieżą po prostu się spełnią w swoim zawodzie, w którym chcą się spełniać. Nie koniecznie muszą pracować jako nauczyciel, równie dobrze mogą pracować w innym kierunku takim jak fitness czy siłownia.