Koc obciążeniowy – na czym polega jego działanie i jak go wybrać?

Wstęp

Koc obciążeniowy to coraz bardziej popularny produkt, który pomaga w walce z bezsennością, lękiem i stresem. W tym artykule dowiesz się, na czym polega jego działanie i jak wybrać ten najodpowiedniejszy.

Czym jest koc obciążeniowy?

Koc obciążeniowy, inaczej zwany kocem sensorycznym, to specjalnie zaprojektowany koc, który jest cięższy od standardowych kołder. Jego ciężar pomaga w uspokojeniu układu nerwowego, co wpływa na poprawę jakości snu.

Dla kogo jest koc obciążeniowy?

Koc obciążeniowy jest rekomendowany dla osób borykających się z problemami ze snem, lękiem, ADHD, zaburzeniami sensorycznymi, czy też dla osób przeżywających duży stres.

Jak działa koc obciążeniowy?

Ciężar koca obciążeniowego wywiera lekki nacisk na ciało, co przypomina uczucie przytulania. Ten nacisk pomaga organizmowi wydzielić hormon relaksu – oksytocynę, który pomaga w zasypianiu i poprawia jakość snu.

Jak wybrać koc obciążeniowy?

Przy wyborze koca obciążeniowego najważniejsza jest jego waga. Zaleca się, aby koc stanowił około 10% masy ciała osoby, która będzie go używać. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany koc – powinien być przewiewny i miły w dotyku.

Gdzie kupić koc obciążeniowy?

Koce obciążeniowe można kupić w sklepach z artykułami do sypialni, sklepach z artykułami medycznymi, a także w sklepach internetowych. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na opinie innych klientów i jakość wykonania koca.

Podsumowanie

Koc obciążeniowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy ze snem czy przeżywają duży stres. Pamiętaj jednak, że jego wybór powinien być przemyślany i dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mam nadzieję, że nasze porady pomogą Ci w podjęciu decyzji o zakupie!