Krem nawilżający, czy krem po opalaniu – co stosować po opalaniu?

W lecie często pojawia się ten dylemat: po opalaniu, czy to na plaży, czy na basenie, i po dobrym prysznicu, co jest lepsze dla skóry: nałożenie zwykłego kremu nawilżającego czy krem po opalaniu, który jest specyficznym produktem do opalania Wszystko zależy od kondycji Twojej skóry.

ZASTOSUJ KREM NAWILŻAJĄCY, JEŚLI NIE MA RUMIENIA

Kiedy nie ma uszkodzeń słonecznych, czyli skóra nie jest zaczerwieniona, wystarczy ją bardzo dobrze nawilżyć, bo nawet jeśli wygląda dobrze, to słońce ją wysusza.

Kiedy jesteś wystawiona na działanie słońca, Twoja skóra nie traci wody, jak często się uważa: traci lipidy i dlatego wygląda na bardziej suchą i napiętą. Sól morska i chlor z basenów również ją wysuszają.

Dlatego krem nawilżający to krok, którego nie powinnaś pomijać (nawet jeśli masz piękną opaleniznę), ponieważ jest on niezbędny do odzyskania tzw. płaszcza kwasowego skóry, który sprawia, że jest ona zdrowa i elastyczna. Polecamy produkt bogaty w każdy z tych trzech rodzajów składników odżywczych:

  • Oleje roślinne (masło shea, jojoba, arganowy, różany, sezamowy…).
  • Dexpanthenol.
  • Mocznik.

W tym przypadku opcja użycia kremu po opalaniu zapewnia jedynie dodatkową świeżość skóry, ponieważ są one sformułowane z mentolem lub lotnymi silikonami. Odświeżając skórę, zapewniają składnik przyjemności, który wiele osób lubi, zwłaszcza w gorące dni.

ZASTOSUJ KREM PO OPALANIU, JEŚLI SKÓRA JEST CZERWONA

Oprócz uczucia chłodzenia dzięki składnikom takim jak mentol, kremy po opalaniu zawierają bogate w selen wody termalne, które działają łagodząco, odczulająco i przeciwzapalnie.

Jeśli więc pojawi się rumień, radzimy zastosować krem po opalaniu zamiast zwykłego kremu nawilżającego. Weź prysznic z letnią wodą (gorąca woda może uszkodzić skórę, a bardzo zimna ją wysusza) po ekspozycji na słońce i następnie nałóż krem po opalaniu na całe ciało. Produkty te szybko się wchłaniają i przynoszą skórze natychmiastową ulgę. Jeśli lubisz opalanie, zajrzyj także na http://mikoszewo24.pl, gdzie znajdziesz najlepsze plażowe miejscówki w Polsce do opalania.

ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA, JEŚLI ZOSTAŁAŚ POPARZONA

Gdy skóra jest nie tylko zaczerwieniona, ale także obolała przy dotyku lub ubraniu (skóra jest pełna zakończeń nerwowych, więc gdy dochodzi do uszkodzenia, ból jest znakiem ostrzegawczym) lub pojawiają się nawet pęcherze, krem po opalaniu jest zupełnie niewystarczający.

W takiej sytuacji należy udać się do dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu. W przypadku oparzeń słonecznych specjalista ten zazwyczaj przepisuje leki, które jako składnik aktywny zawierają hydrokortyzon (środek przeciwzapalny do stosowania miejscowego).