Wady i zalety samodzielnej nauki angielskiego

Chyba wszyscy chcielibyśmy w dzisiejszych czasach płynnie władać angielskim. Jest to bezcenna i niezwykle wartościowa umiejętność, którą dosłownie trzeba posiąść, zwłaszcza jeśli chce się robić jakąkolwiek karierę w świecie zawodowym. Nauka angielskiego stała się zresztą prostsza w chwili, w której zaczęliśmy mieć nieograniczony dostęp do internetowych platform z materiałami naukowymi. Dziś możemy z nich korzystać dosłownie do woli. Czy jednak ma to jakikolwiek sens? Czy samodzielna nauka angielskiego online ma sens?

Przeważnie na ten tryb zdobywania wiedzy decydują się osoby, które nie chcą płacić za drogie okresowe kursy, bo rzeczywiście samodzielna nauka charakteryzuje się przede wszystkim niskimi kosztami. Nie musimy płacić za nią w ogóle. Jeśli chcemy przeprowadzać ją totalnie darmowo, znajdujemy po prostu ogólnodostępne strony i platformy internetowe przeznaczone do rozwijania zdolności językowych. Zwykle możemy z nich pobierać różne materiały, by następnie je drukować i np. uczyć się nawet w podróży. Taka „domowa” nauka jest też po prostu wygodna. Podchodzimy do niej wtedy, kiedy chcemy i robimy tylko tyle, ile w danym momencie jesteśmy w stanie zrobić.

Nauka języków zdalnie – jakie ma plusy i jak pokonać jej minusy

O ile jednak odpłatny kurs angielskiego online będzie mieć zawsze konkretny program, tak niestety ucząc się na własną rękę, najprawdopodobniej będziemy uczyć się trochę po omacku. Zapewne nie przygotujemy sobie żadnego planu działania, bo nawet gdybyśmy chcieli go stworzyć, nie będziemy wiedzieć, jak się za to zabrać. A brak planu może skutkować tym, że łatwiej zrezygnujemy z kolejnych zajęć.