Busuu – aplikacja do nauki języków obcych

W dzisiejszych czasach nauka języków obcych to podstawa. Jeżeli chcemy dobrze zarabiać, musimy znaleźć pracę na wyższym stanowisku a do tego potrzebujemy operować przede wszystkim językiem angielskim a czasami również innymi językami obcymi. Niekiedy pracując nawet na niższym stanowisku w firmie zagranicznej wymaga się znajomości języka obcego na poziomie podstawowym. Jak w Polsce wygląda nauka języków obcych? Niestety w szkołach nauczyciele skupiają się przede wszystkim na rozumieniu i pisaniu. Oczywiście gramatyka jest ważna ale ważna i być może najważniejsza jest komunikacja. Bez tej umiejętności żadna gramatyka nam nie pomoże. Dobrze jest wybierać szkoły, które zatrudniają native speaker, osobę z zagranicy której dany język jest językiem ojczystym. Taka osoba nie rozumie naszego języka i rozmawiając uczymy się jak rozmawiać. Czasami wydaje nam się, że jedną rzecz można wytłumaczyć tylko w jeden sposób a zdanie chcemy idealnie odwzorować w obcym języku i często właśnie to nas blokuje. Czasami można wytłumaczyć coś na około i również być zrozumianym.

Internet również dostarcza nam wiele możliwości nauki języków obcych. Jedną z nich jest aplikacja Busuu. Można się uczyć za darmo – jest to wtedy uboższa wersja, bądź wykupić pakiet na miesiąc czy nawet na cały rok. Z jedną jak i z drugą wersją można się spokojnie nauczyć języka obcego. Na czym polega nauka z tą aplikacją? Jest szereg możliwości. W zależności czy chcemy się uczyć od podstaw czy chcemy przejść na wyższy poziom, sami go sobie wybieramy. Słownictwo jest zawsze przetłumaczone, jak również podane jest zastosowanie w zdaniu. Co kilka lekcji mamy gramatykę, w każdej jest wszystko dokładnie opisane. W przypadku języka Hiszpańskiego fajne jest to, że podane są też przykłady zwrotów również w innych krajach hiszpańskojęzycznych – nie w każdym kraju mówi się tak samo.

Wady i zalety samodzielnej nauki angielskiego

Na koniec każdego poziomu jest Test, który można wykonać tylko raz na dwa tygodnie. Jeśli zda się ten test otrzymuje się certyfikat McGraw_Hill Education. Dodatkowo wykonując ćwiczenia pisemne bądź ustne wysyła się je do sprawdzenia osobom, które mówią w danym języku. Początkowo jest to losowo, później można zawrzeć nowe znajomości i uczyć się również od swoich nowych przyjaciół. Przede wszystkim plus dla twórców za ciągłe doskonalenie i poszerzanie lekcji. Ostatnio pojawiła się również mała motywacja w postaci rankingów tygodniowych. Super opcja, która mega motywuje. Można sobie również ustalić plan nauki – kiedy i ile czasu chcemy poświęcić na naukę, a aplikacja będzie nam o tym przypominać. Pamiętajmy, że nie wszystkie aplikacje mają pozytywny wpływ na nasze dzieci. Można tutaj wymienić bonusy mobilne, które mogą stać się sporym zagrożeniem. Początkowo wyglądają na świetną rozrywkę, jednak ostatecznie mogą nas wpędzić w uzależnienie.

Warto uczyć się języków obcych, nie tylko angielskiego. Mówi się, że najlepiej najpierw zacząć od Hiszpańskiego ponieważ język ten jest prosty w nauce i miły dla ucha. Później nauka kolejnych języków jest prostsza. Ciekawa teoria warta sprawdzenia, zwłaszcza że może przydać się na przykład w znalezieniu pracy.