Recenzja książki “Nie zakocham się!” Alex Light

Czy można wierzyć w prawdziwą miłość, nawet wtedy gdy się jest naiwnym romantykiem, który za wszelką cenę, chciałby się zakochać, lecz jest to o wiele trudniejsze w prawdziwym życiu, niż w filmach, serialach, oraz książkach? Życie niejednokrotnie płata nam figle, a szczególnie naszej głównej bohaterce “Nie zakocham się!”- Becce Hart. Becca sądzi, że znajdzie kiedyś prawdziwego mężczyznę, który będzie czuły, opiekował się nią, i traktował jak księżniczkę. Jednak do tej pory Becca znalazła jedynie takich chłopaków w książkach romantycznych, a ci w prawdziwym życiu, niejednokrotnie ją zawiedli. Doszedł do tego jeszcze fakt, że rodzice dziewczyny się rozwiedli, a Becca, niczym dziecko, nie chce tracić nadziei na odnalezienie swojej drugiej połówki.

Co wydarzyło się dalej?

Jednak sama sobie zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, dlatego wybiera miłość fikcyjną, i kiedy jej najlepsza przyjaciółka zaczyna wytykać Becce, że nie miała jeszcze chłopaka, ta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, i do swojej gry zaprasza Bretta Wellsa, który według niej jest ideałem mężczyzny, niczym książkowy pan Darcy.  Jednak Brett Wells, to nie zwykły chłopak, który jest znany tylko ze swojej nieziemskiej urody. Chłopak jest utalentowanym piłkarzem, a jego myśli są przepełnione przyszłością, tym, kim może zostać, oraz tym kim ma szansę się stać. Mimo że Brett jest popularny w swoim liceum, to nadal jest w stanie pozostać skromnym. Lecz kiedy Beccy wyjawiła mu swój plan, na początku wydawało mu się to dość dziwne, ale zgodził się, ponieważ ma ku temu swoje powody, i wiedział, że fake dating z Beccy może mu przynieść korzyści. Jakie, tego czytelnik może dowiedzieć się sięgając po książkę Alexy Light “Nie zakocham się!”.

Czy jest to książka godna polecenia?

Jest to nie tylko książka, która przedstawia wątek romantyczny, i udawanego związku, lecz również książka,  przy której będziecie się śmiać, płakać, i która skłoni was do rozmyślań, czy warto się zakochać, i wierzyć w prawdziwą miłość. Podobnego zdania są redaktorzy portalu Poczytam.pl, którzy również zrecenzowali tę książkę. Alexa Light stworzyła bohaterów nietuzinkowych, którzy mimo zderzenia z rzeczywistością, są nadal w stanie wierzyć w swoje przekonania i możliwości.