Opowiem o tobie gwiazdom- Edyta Prusinowska

“Opowiem tobie gwiazdom” to debiutancka powieść młodzieżowa Edyty Prusinowskiej, która dotychczas zajmowała się prowadzeniem bloga. “Opowiem tobie gwazdom” przedstawia historię Astrid, Plutona i Jojo, którzy wyruszają w podróż, aby odnaleźć swoje miejsce we wszechświecie.

Kilka słów o książce

Astrid, po tym jak zginęła jej ukochana siostra, pragnie jak najszybciej coś w swoim życiu zmienić. Astrid nie chce już żyć starym rytmem, w którym panowała żałoba po jej siostrze, chce jak najszybciej skończyć liceum, i wyjechać z małej miejscowości, w którym mieszka. Astrid nie ma chęci do niczego, nawet do gry na pianinie, które kiedyś było jej największym hobby. Dlatego kiedy Astrid skończyła liceum, postanowiła wyruszyć w podróż. Tylko nie samotnie. Astrid spotka tajemniczego chłopaka, który ma zamiary podobne do niej- uciec jak najdalej i zmienić swoje życie na lepsze. Pluton podczas podróży chce nadać nowy sens swojemu życiu, a po poznaniu Astrid, wie, że da się to zrobić, choć będzie to bardzo bolesne.

O fabule

Nowe miejsca, nowo poznani ludzi, zaskakujące niespodzianki, oraz nowe rzeczy, które nie tyle, co zaskakują, ale przede wszystkim uczą. Wszystko to sprawia, że troje nieznajomych dowiaduje o się o sobie innym coraz to nowszych rzeczy, a także na swojej własnej skórze dowiadują się, czym jest dorosłość. Choć nie wszystko zawsze idzie po ich myśli, to wiedzą, że mając siebie wzajemnie, mogą osiągnąć swoje wymarzone cele.

“Opowiem tobie gwiazdom” to wzruszająca opowieść o problemach z dorastaniem, poznawaniu siebie, oraz utracie najukochańszych osób. Ostatnio temat tej książki został poruszony na jednym ze spotkań literackich niedaleko Gdyni   relacja z wydarzenia na GdyniaOnline.pl. Edyta Prusinowska na 312 stronach zapisała historię, która wzrusza do łez, a tym samym bawi, i daje nadzieję, że zawsze można zmienić swoje życie na lepsze.